В важкі моменти Ісус простягає тобі свою руку, каже Папа Франциск

Петро та Іван дають нам побачити Бога біля нас коли ми є скалічені гріхом та зневірою.

“Не дай нам забути, що рука твоя завжди протягнута до нас, щоб підтримати. Це рука Ісуса, що діє через наші руки, допомагає підтримувати інших”

З цими словами Папа Франциск почав свої тижневі катехизи, продовжуючи розважати над Діянням Апостолів.

Папа розглянув перше оздоровлення, що ми бачимо в Діяннях Апостолів. А саме оздоровлення каліки, що лежав біля воріт храму під назвою Прекрасні Ворота (Ді 1.1-10)

З цього вчинку Папа вчить “мистецтву поводження з ближнім”, яке повинно бути супроводжене делікатністю коли ми заходимо до “сакральної території” ближнього. Тоді “наші кроки будуть зціленням … з поглядом повним поваги та співчуття, що одночасно зціляє, звільнює та підтримує в зростанні в християнському житті”

Папа відмітив спосіб яким Петро та Іван зцілили цього чоловіка:

Петро з Йоаном, споглянувши на нього,
сказали: «Глянь на нас!»…
І схопивши його за правицю, підвів його,
і тієї хвилі окріпли його ноги з суглобами.

“Це те що Ісус робить з нами всіма.” Франциск сказав. “Думаймо про це в важкі моменти, в моменти гріха, в моменти смутку. Ісус завжди каже нам, ‘Подивись на мене. Я тут.’ Дай нам вхопити руку Ісуса та дозволити собі бути піднятими ним!

Папа наголосив на тому, як Петро та Іван віднеслись до цього чоловіка. Це є справжнє людське відношення, в якому Бог любить показувати себе.

Також “Петро та Іван вчать нас не покладатись на засоби (‘Срібла й золота нема у мене’), навіть якщо вони також є помічні певною мірою, але покладатись на справжнє багатство чим є відносини з Христом Воскреслим, ” сказав він.

Франциск закликав нас “ніколи не забувати дійсного багатства нашого життя, що є в Божій безкінечній любові,” та закликав всіх поширювати це.

Переклад з aleteia.org