Бог перетворює наші слабкості та буденність на дива

Отець Гойо Хідальго є католицьким священником, походженням з Іспанії, зараз перебуває в парафії Св. Філомени в м. Карсон, Каліфіорнія (архідієцезія міста Лос-Анджелес).
У липні, він засвідчив одне з цих “Божих втручань” де помилка допомагає йому помогти комусь в потребі.
О. Гойо збирався зателефонувати священнику, котрий залишив йому повідомлення, але телефон не відповідав, то ж він вирішив залишити голосове повідомлення. Він залишив таке повідомлення:”Це о. Гойо, я знаю Ви хотіли поговорити зі мною. Я на місці.” Він не мав жодного поняття, що подзвонив зовсім до іншої людини. Тож зовсім не здивувався, коли телефон подзвонив через дві хвилини.

Однак, голос на тому боці був не знайомий, і чоловік сказав, “Я хотів поговорити з священником вже довгий період часу та я нервував. Як Ви знали?”
Ця історія стала популярною та появилась на різних католицьких сайтах по всій планеті. В своєму інтерв’ю о. Гойо розказав більше деталей та своїх думок.
Перше, він сказав, що Бог працює через нас. Це свого роду “подвійний подув”, тому що Божа благодать проходить через нас та потім повертається назад і тим самим міняє нас також.

Ця подія була вагома для нього, тому що це сталось протягом його останнього дня в його першій парафії, та перевід на іншу парафію був важким для нього. Він мав думки, щоб не робити цього дзвінка, тому що він би вже не “був тут завтра” та цей священник не був би вже в його відповідальності.

Він все таки зробив дзвінок, випадково помилившись в коді Ню Йорка, та набравши Каліфорнію. Людина з якою він в результаті порозмовляв, була власне тією людиною, з котрою Бог хотів, щоб він порозмовляв. “Він молився за знак, що хтось прийде до нього. Він потребував багато духовної допомоги, так же як і я. То ж Бог подбав про нас двох одним махом в такий прекрасний спосіб.”

Тепер о. Гойо каже, що має товариша в Ню Йорку, якого він також познайомив з місцевим священником. Він говорить, що він бачить свою хворобу (дислексію, що часто призводить, що він плутає номери телефонів) в новому світлі. “Моя дислексія була завжди моєю слабкістю, і я не любив цього. Тепер, я люблю її” сказав він сміючись.


Посеред людей, хто відповіли на публікацію о. Гойо, декілька розказало історії їхніх випадків, що допомогли віднайти віру будучи далеко від Церкви довгий час. Одна жінка написала “Я прийшла до церкви після 10 річної відсутності, через почуття впевненості, що маю відвідати католицьку церкву. Це була субота, я не мала наміру бачити священника. Я не мала уявлення що в церкві, того дня, була тільки сповідь та літургія, та священник побачив мене…”


Безсумнівно, Бог використовує звичайні обставини та співпадіння, для творення виняткових речей. О. Гойо розказав, що він любить називати Бога “лагідним торнадо, тому що він робить пречудові речі в які ми не віримо допоки він не навчить нас.” Хай цей вітер завжди віє в наших життях!

Примітка:
Не можу стриматись від того, щоб навести Єв. Йоана 3.5-8

5 Відрік Ісус: «Істинно, істинно кажу тобі: Коли хтось не вродиться з води та Духа, не спроможен увійти у Царство Боже. 6 Що народжується від тіла – тіло, а що народжується від Духа – дух. 7 Не дивуйся, що я сказав тобі: Треба вам уродитися з висоти. 8 Вітер віє, куди забажає, і шум його чуєш, а не відаєш, звідки приходить і куди відходить. Так бо і з кожним, хто народжується від Духа.»

Так прекрасно, коли Святий Дух, як вітер входить в наше життя в його повсякденності і змінює його.

Переклад: Остапа Демковича з aleteia.org