Катехизи для дорослих та молоді

З благословення Митрополита Ігора на нашій парафії розпочинаються катехизи.

Основна мета цих катехиз, це поглибити наше розуміння та віру в Бога та дати торкнутись його любові, котру він роздає нам задарма.

Чому задарма? Бо любить нас…

Приєднуйтесь, кожного понеділка та четверга в храмі о 19:15. (25 та 29 квітня катехиз не буде – свято Пасхи).

15-04-2019 День перший. Раді бачити всіх хто долучився чи долучається!
Заслухали про історію спасіння яку прагне здійснити Господь в нашому житті. Та про людей, таких як ми з вами, якими Він послуговується для здійснення нашого спасіння. Про те, як Бог відновлює катехуменальну дорогу, яку проходили перші християни, щоб отримати зрілу віру.

18-04-2019 День другий. Раді бачити всіх хто долучився чи долучається!
Які перспективи та виклики стоять перед парафіями в цілому світі. Та як ми, своїм життям можемо засвідчити присутність Ісуса Христа в нас на парафії, вдома, на роботі…

22-04-2019 День третій. Раді бачити всіх хто долучився чи долучається!
Сучасний ритм життя та швидка його зміна заволікає людину все більше і більше роботою, навчанням, відпочинком… Вся ця “важлива зайнятість” не дозволяє людині серйозно задуматись над щирістю своїх стосунків з Богом, Ісусом, Духом святим, рідними, дітьми, сусідами….

02-05-2019 День четвертий. Розглянули роль церкви та християн в теперішній час, багатий на різного роду зміни та виклики. Трішки торкнулись того, як Другий Ватиканський Собор відновлював місію Церкви у сучасному світі.

Перші чотири дні катехиз були ввідними катехизами, що були покликані донести до нас основне підґрунтя нашого спасіння, християнства, церкви. Подальші катехизи будуть розкривати це, через історію спасіння, що проходить через усе Святе Письмо – долучайся – ти неодмінно будеш задоволений!

06-05-2019 День п’ятий видався дощовий 🙂 Раді були всім хто не побоявся змокнути і прийшов!
Ця катехиза, носила форму запитання до кожного з нас – ким для тебе є Бог? чи досвідчив ти Бога в своєму житті? Чи можливо Бог є тільки для тебе тоді коли є якісь негаразди? У кожного з нас є свої відповіді на ці запитання, проте Святе Письмо показує нам дійсне сприйняття Бога на прикладі Авраама, Йова, та єврейського народу.

09-05-2019 День шостий. Кількість запитань людини до самої себе збільшується. Коли відкидуємо полон страху, в якому нас пробує тримати життя, то бачимо, що не знаємо хто ми є, хто є наш творець, в чому сенс нашого життя? Хіба він є тільки в тому, щоб бути як білка в колесі – заробляти гроші, споживати те що може дати тобі суспільство за ці гроші, і далі іти заробляти гроші? Зайшовши в це замкнуте коло не зможеш відчувати себе живим. Бо час, даний тобі на землі спливає, але ти не використовуєш його для спасіння своєї душі.

13-05-2019 День сьомий. Сьогодні була проголошена керигма – спасіння нас людей смертю, воскресінням та заступництвом Ісуса Христа. Це є доброю новиною нашого життя, що здатна змінити нас докорінно та посадити в нас зерно віри. Християнство не є намаганням слідувати набору правил і досягти святості своїми силами. Християнство є реальною подією, що почалась 2000 років назад і є присутньою між нами зараз. Ісус Христос жертвує свої страждання та життя заради нас показуючи цим, що любить і приймає всіх навіть ворогів. Жодному, що вбивали його Він не дорікнув, тому не дорікне і тобі, коли прийдеш до нього і попросиш спасіння.

16-05-2019 День восьмий. Продовжуємо проголошувати керигму. Ходячи щонеділі до церкви на літургію чи задумуємось ми над тим що Христове воскресіння це не тільки свого роду “хеппіенд”, що воно має більш глибший характер? Без воскресіння Христа, хрест би був тотальним засудженням для нас, бо коли отримуємо якесь випробування, якийсь хрест, в житті то чи приймаємо його? Чи вибираємо Христа а не Вараву? Завжди вибираємо Вараву, вибираємо людську справедливість, бо боїмось страждання, зневаги… Тож, ми б були приречені, бо не в змозі виконати закон любові самотужки. Але Христос вертається зі смерті і тим звіщає нам прощення гріхів, Він прийняв на своє людське тіло гріхи всіх людей та поніс плату за гріх – смерть, але оскільки він воскрес і є живий, то значить гріхи прощено. По 40 днях, після воскресіння, Ісус возноситься на небо до Батька, але залишає своїй церкві Духа Святого, утішителя, духа істини. Бог чекає що ми увіруємо, розкаємось та приймемо Духа Святого від його Церкви та зможемо виконати при його допомозі заповіт любові та будемо воскреслими після смерті як Христос.

20-05-2019 День дев’ятий. Цієї катехизи ми розмовляли про таїнство покаяння. Основна суть якого є в наверненні, тобто в усвідомленні свого гріху та зміні життєвого напрямку. Закон (10 заповідей) сам по собі не рятує людину, він покликаний показати людині її гріховний стан. Усвідомивши свій стан проси Його про навернення і Він не забариться. Навернення, є великим даром Господа, яке не можеш зробити тільки своїми силами намагаючись виконувати закон. То ж, – пам’ятаєш – мусиш просити про навернення. Бо, Ісус Христос, що відкупив наші гріхи чекає, що ти прийдеш до нього.

23-05-2019 День десятий. Сьогодні ми мали літургію покаяння відновлену II Ватиканським Собором. Всі, хто відчував потребу могли приступити до тайни сповіді, до цього видимого знаку духовного навернення.

27-05-2019 День одинадцятий. Чи знаєш Ти, що Бог дає тобі обіцянки та дотримує їх навіть нічого не вимагаючи натомість в тебе? Чи говорить тобі щось ім’я Авраам (Бут 11.27)? В Авраамові, Бог виносив досконалу віру, тому що той довірився Йому. Нас Бог кличе до такої ж довіри щодня.

30-05-2019 День дванадцятий. Ти ще можеш встигнути на цю катехизу!