Глава УГКЦ: Сварливі бабусі у храмі, священик з формальними обов’язками, закрита в собі Церква не приваблюють молодь


Молодь не терпить формалізму. От коли вона відчуває, що священик, якого вона бачить на парафії, формально ставиться до свого служіння, будьте певні, що молодої людини в парафії ви більше не побачите.

Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у інтерактивній програмі «Живого ТБ» «Відкрита Церква» на тему «Молодь: шлях до Церкви».

У сюжеті програми о. Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ спростував тезу, що начебто молоді люди здебільшого не хочуть іти до Церкви. «Мені здається, – сказав священик, – що молоді люди не хочуть іти до того образу, який вони мають про Церкву, до свого уявлення про Церкву».

Він вважає, що велике завдання Церкви – допомогти молодій людині побачити справжній образ Церкви. «Дуже важливо подивитися на молодих людей не як на тих, для кого щось потрібно робити, а як на тих, з ким разом потрібно щось робити», – наголосив о. Ростислав Пендюк.

Гість програми Блаженніший Святослав додав, що згідний з отцем Ростиславом, адже молодь себе шукає, у тому числі, у Церкві. «Тому вона очікує, аби їй дали простір», – сказав Предстоятель УГКЦ.

На переконання духовного лідера українців, якщо Церква формуватиме своє обличчя як формальної бюрократичної інституції від духовних потреб, така Церква не буде мати молоді. «Але якщо ми будемо творити Церкву як спільноту справжніх людей, які можуть своїм позитивним досвідом запалити сотні, тисячі інших сердець, тоді така парафія, така громада буде дуже популярна серед молоді», – вважає Архієрей.

Усі, хто покликаний до душпастирства молоді, переконує Блаженніший Святослав, мають робити час від часу іспит сумління, чи справді в нашій особі молодь знаходить щось автентичного, адже молодь дуже різко відчуває фальш і неправду і цього не терпить.

«Коли Церква як інституція починає закриватися на собі, на своїх внутрішніх потребах і перестає звертати увагу на реальні життєві потреби людини, така Церква втрачатиме авторитет у молоді», – вважає Предстоятель.

Але якщо ми будемо залучати молодь, додав Глава Церкви, будемо вміти навіть прощати помилки молодих людей, якщо та молода людина не зустріне сварливих бабусь у храмі, які її сваритимуть за нібито невідповідний одяг, не за такий поклін або не за такий знак Святого Хреста, а знайде привітне обличчя людини, яка там відчуває себе комфортно, людини, яка справді зосереджена на спілкуванні з Богом, а ще як вона знайде душпастиря, який до неї усміхнеться, тоді в такій парафії молодіжний простір буде забезпечений.

Департамент інформації УГКЦ