Папа мотогонщикам: Передавати молоді захоплення життям

Про незамінну роль спорту для виховного процесу говорив Папа Франциск, приймаючи у Ватикані делегацію мотогонщиків.

«Захоплення» та «чемпіони життя». Ці два слова, запозичені з вітальної промови очільника делегації гостей, лягли в основу думок, якими Папа Франциск поділився з делегацією мотогонщиків, які братимуть участь в черговому етапі змагань «Мото Гран-Прі Сан-Марино». Зустріч відбулася у середу, 5 вересня 2018 р., в салоні при залі Павла VI у Ватикані, перед початком загальної аудієнції. В ній взяли участь керівники, пілоти і технічний персонал, яких супроводжував Джованні Малаґò, Президент Італійського Національного Комітету.

Виховна цінність спорту

Промовляючи до присутніх, Святіший Отець наголосив на важливості спорту в сучасному суспільстві, пояснюючи: «Церква вважає спортивну активність, здійснювану в повній пошані до правил, дійсним виховним засобом, особливо, для молодих поколінь. Більше того, незамінним. Спорт, у дійсності, стимулює здорове перемагання себе самих та власного егоїзму, тренує духа жертовності, та, у випадку правильного практикування, стимулює чесність в стосунках між особами, дружбу та пошану до правил», – сказав він.

З цього випливає заохочення, аби люди, які задіяні в сфері спорту, поширювали загальнолюдські та християнські цінності, що лежать в основі «справедливішого та солідарного суспільства». Глава Католицької Церкви також звернув увагу на універсальну мову спорту, зокрема, аматорського, яка «долає кордони, мови, раси, релігії та ідеології», об’єднуючи людей та сприяючи діалогові та гостинності.

Два «прекрасні» слова

Далі, промовляючи експромтом, Святіший Отець прокоментував два слова, які у вітальній промові використав Джованні Малаґò: «захоплення» та «чемпіони життя». Посилаючись на випадки самогубства серед молоді, про які часто читаємо в новинах, Папа припустив, що в житті цих молодих людей бракувало саме захоплення, що в них не було посіяне захоплення життям.

«Нехай же ваша захопленість буде заразливою: цей світ потребує різних захоплень, потребує захопленості. Щоб жити життя із захопленням, а не як ті, що волочать життя немов тягар. Захоплення означає прямувати вперед», – сказав він, додаючи:

«А друге слово – “чемпіони життя”. Дійсно, хтось може страти чемпіоном у сфері спортивних досягнень, командним чемпіоном, щоб це не було… Але “чемпіоном життя” є той, хто живе із захопленням, хто живе у повноті, хто спроможний жити саме так. “Захоплення” та “чемпіони життя” – що за два прекрасні слова».