Папа: Оберігати вогник життя навіть серед темної ночі

«Кожне людське життя є унікальним, і якщо захворювання є рідкісним чи дуже рідкісним, то це життя є, насамперед, таким», – сказав Папа Франциск, приймаючи в понеділок, 30 квітня 2018 р., групу батьків та волонтерів, що входять до Асоціації «Рідкісне життя», задіяної в сфері солідарності та наукових пошуків щодо рідкісних недуг.

«Завжди радо зустрічаюся з асоціаціями, створеними для підтримки наукових досліджень і солідарності в ділянці рідкісних хвороб. Дійсно, існує біль з огляду на страждання й труднощі, але мене завжди вражає й не перестає захоплювати бажання сімей згуртовуватися, щоб долати цю дійсність і щось робити, аби покращити її», – мовив Святіший Отець.

Роздумуючи над назвою, яку обрано для цього згуртування – «Рідкісне життя» – Папа зауважив, що воно є дуже промовистим, виражаючи дійсність таких сімей у позитивному, а не в негативному ключі. «Як знаємо, щоденна дійсність є негативною. Але ця назва говорить про те, що ви вмієте бачити позитив: що кожне людське життя є унікальним, і якщо захворювання є рідкісним чи дуже рідкісним, то це життя є, насамперед, таким», – наголосив він, додаючи:

«Цей позитивний погляд є типовим “чудом” любові. Саме любов вміє бачити добро навіть і в негативній ситуації, вміє оберігати малесенький вогник серед темної ночі. Любов також робить інше чудо: вона допомагає бути відкритими на інших, здатними ділитися, бути солідарними навіть і тоді, коли страждаємо через хворобу або важку ситуацію, яка щоденно нас виснажує».