Папа: Боротьба з торгівлею людьми вимагає рахуватися також із спільництвом

Ініціативи, спрямовані на боротьбу з торгівлею людьми, повинні дедалі більше брати до уваги суміжні сфери, як от відповідальне використання технологій та засобів комунікації чи вивчення моральних наслідків моделей економічного зростання. На це звернув увагу Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 9 лютого 2018 р., членів «Групи Святої Марти».

Згадана організація об’єднує єпископів, голів правоохоронних органів та представників громадськості, які задіяні в протидію торгівлі людьми. В днях 8 і 9 лютого вони зібралися у Римі на конференцію, завершальним моментом якої стала аудієнція зі Святішим Отцем.

«Як лідери сил правопорядку, наукових досліджень, політики й душпастирського супроводу, ви робите суттєвий внесок у протидію причинам і наслідкам цього сучасного бича, який не перестає спричиняти невимовні людські страждання», – сказав Папа, вітаючи їх. Він висловив сподівання, що «ці дні призадуми й обміну досвідом ще краще висвітлили взаємодію між глобальними та локальними проблематиками, пов’язаними з торгівлею людьми».

Як зауважив Глава Католицької Церкви, ці сучасні форми рабства «набагато більше поширені, ніж можемо собі уявити», включаючи також і найбільш процвітаючі суспільства. Отож, Боже запитання, звернене до Каїна на перших сторінках Біблії: «Де твій брат?» – спонукає нас «серйозно вивчати» також і різні форми спільництва, через які «суспільство толерує і навіть заохочує» такі явища, зокрема, коли йдеться про сексуальне рабство та експлуатацію людини, включаючи уразливих дітей.

«Ініціативи, спрямовані на подолання торгівлі людьми, в досягнення своєї конкретної цілі, якою є руйнування злочинних мереж, повинні дедалі більше брати до уваги якнайширші суміжні сектори, як, наприклад, відповідальне використання технологій та засобів комунікації, не говорячи про вивчення моральних наслідків моделей економічного зростання, які віддають перевагу прибуткам, а не людській особі», – сказав Папа.

Святіший Отець висловив сподівання на те, що ці засідання спричиняться також до «скріплення усвідомлення зростаючої необхідності допомагати жертвам цих злочинів, супроводжувати їх на шляху суспільної реінтеграції та відновлення їхньої людської гідності». «Церква, – підсумував він, – вдячна за кожне зусилля, докладене для того, щоб виливати бальзам божественного милосердя на тих, які страждають, бо це також становить суттєвий крок для оздоровлення та оновлення суспільства в цілості».