Папа: завдання всього суспільства – подбати про гідну працю

Безробіття – це дійсність, до якої не можна звикати, немов би це була тільки статистика. Подбати про гідну працю – це завдання всього суспільство. На цьому наголосив Папа Франциск перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю 1 жовтня 2017 р., перебуваючи з пастnрським візитом в італійському місті Болоньї. На центральну площу Болоньї зібрались не тільки робітники, але й працедавці, представники профспілок, безробітні.

Святіший Отець вказав на важку й занепокоюючу ситуацію, пов’язану з безробіттям, зокрема, молоді та численних осіб, які втратили роботу й не мають можливості її наново знайти. Він закликав не піддаватись логіці прибутку, а ставити в центрі людину та загальне добро.

«Економічна криза має європейський та всесвітній вимір», – сказав Єпископ Риму, вказуючи, що це також і етична, духовна та людська криза, з якої можна вийти тільки завдяки спільним зусиллям. Він наголосив, що прямування до  справедливішого суспільства не є мрією минулого, але заанґажуванням, ділом, яке потребує зусилля всіх людей. «Не зможемо по-справжньому допомогти бідним, якщо не дамо їм можливість знайти працю», – сказав Його Святість та заохотив шукати мудрі й далекоглядні розв’язки, ставлячись до теперішніх проблем не тільки як до труднощі, але й як до нагод для розвитку та вдосконалення.

Після молитви «Ангел Господній» Папа Франциск розділив трапезу солідарності в базиліці святого Петронія, на яку зібралось понад 1000 бідних, біженців та в’язнів.