Папа: Ісус є переможцем, але переможцем на хресті

У п’ятницю вранці, 15 вересня 2017 р., в каплиці резиденції «Дому Святої Марти» у Ватикані Вселенський Архиєрей очолив Святу Месу з нагоди літургійного спомину Пречистої Діви Марії Страждальної. У проповіді Папа Франциск заохотив усіх придивитись до Пресвятої Богородиці, Яка стоїть біля підніжжя Ісусового хреста.

На початку проповідник зазначив, що для того, аби зануритись у контемпляцію Матері Ісуса, потрібно призадуматись над знаком протиріччя, яким є Ісус, адже Спаситель є переможцем, але переможцем на хресті. Це протиріччя нелегко усвідомити, потрібно віри, щоб це зрозуміти, або принаймні наблизитись до цього таїнства.

Пресвята Богородиця знала все і протягом усього життя жила із зраненим серцем. Вона слідувала за Своїм Сином, чула позитивні та негативні коментарі на Його адресу, але завжди була із Ним. Саме тому й ми кажемо, що Пречиста Діва Маріє є першою ученицею Ісуса Христа.

Коли земне життя Її Сина добігало до завершення, Вона була біля підніжжя Його хреста, у мовчанці та з болем у серці дивилась на Свого розп’ятого Сина. Можливо і в той час Вона чула коментарі: «Дивись, ця є матір’ю одного із тих трьох злочинців». Але і в той час Марія не відвертала Свого обличчя.

На закінчення Глава Католицької Церкви підкреслив, що Пресвята Діва Марія, стоячи під хрестом Господа Ісуса, народжує кожного із нас, народжує Церкву. «Жінко, ось твої діти». Ісус не каже «мамо», але «жінко», бо Вона є «жінкою» сильною, сміливою, Яка без страху стоїть біла хреста, кажучи: «Це мій Син, я Його не відрікаюсь»!

Проповідник наголосив, що євангельський уривок про події на Голготі, що описує діалог Ісуса та Марії, призначений не так для роздумування, як для контемпляції. «Нехай Святий Дух промовить до кожного із нас те, чого ми потребуємо», – закінчив проповідь Папа Франциск.