Сьогодні вірні нашого храму разом із хором “Клірос” молились Всенішну

Cьогодні, разом із хором “Клірос” молились Всенішну у нашому храмі.

Всенішна служба – це богослужіння, яке здійснюється увечері напередодні неділі, або тих свят, що особливо відзначаються (дванадесяті, великі та храмові церковні свята). Всенішну служать урочисто, а складається вона з Вечірні, Утрені і Першого Часу. Всенішною ця служба називається тому, що в давнину вона продовжувалася з пізнього вечора до світанку.

Вечірня розпочинає всенішне бдініє. Ще у старозавітні часи, при заході сонця, на вівтарі Храму приносилася вечірня жертва, і священнослужителі запалювали світильники – образ світла благодаті Божої, також і людської душі, яка горить полум’ям віри. Разом із кадильним димом, символом благодаті молитви, возносилися до Господа й самі молитви – щирі псалми подяки за те, що дарував Він сили народу Своєму виконувати Заповіді Його протягом дня.

Практика «старозавітної церкви» не знала регулярної нічної молитви. Але вже в писаннях апостольських ми зустрічаємо часте згадування всенічних молінь:  Лк 6:12; Лк 9:28-36; Мт. 26:36-45; Дії 16:25. Про часті бдіння пише апостол Павло: 2Кор 6:5; 2Кор 11:27.

Дякуємо всім учасникам хору та молільникам за молитовну участь!

Пропонуємо Вашій увазі фрагменти запису сьогоднішньої Всенішної:

Псалом 1:  “Блажен Муж”

 

Псалом 140 : “Господи візвав я до Тебе…”

 

Прокімен: “Господь царює”

 

Стихири на стиховні

 

Пісня Симеона: “Нині відпускаєш слугу Твого Владико…” , Трисвяте та тропарі Неділі

 

Початок Утрені: “Слава во вишніх Богу”, фрагмент Шестипсалміє