Корумпована людина поширює сморід, — Папа Франциск


Корупція — це найбільш властивий злочинним організаціям стиль відносин, смертельний процес, який знищує совість людей, сприяє незаконності і вбиває тих, хто її поширює, — зазначив Папа Франциск у передмові до нової книжки кардинала Пітера Тарксона. Присвячене корупції видання з’явилося 15 червня 2017 року на полицях італійських книгарень під назвою «Corrosione» (Корозія). За словами Святішого Отця, корупція є виразом невпорядкованого життя аморальної людини.

Одночасно, як наслідок її падіння, корупція представляє собою «антисоціальної явище», настільки сильне, що може знищувати відносини і стовпи, на яких тримається суспільство: співіснування між людьми і покликання до його розвитку.

Корупція створює життєдайне середовище для поширення культури смерті. Через неї в деяких частинах планети люди майже не можуть думати про майбутнє. Це явище вбиває надію на можливі покращення, додав Папа. Корумпована людина, за словами Франциска, поширює «сморід», тому що гниє її серце, що дало початок експлуатації людей, деградації, соціальній несправедливості, відсутності належних послуг. Таке зіпсоване серце знаходиться біля витоків рабства, недоглянутості міст, суспільних благ, занепаду навколишнього середовища, вважає Папа. Він зауважив, що корумпованість може бути присутньою в Церкві у вигляді прив’язаності до марної духовності, літеплої віри, лицемірства, тріумфалізму. Аморальна людина, на відміну від грішника, забуває вибачатися, тому що насичена, байдужа і задоволена собою. На закінчення передмови Понтифік закликав християн і всіх людей доброї волі до спільної боротьби проти «цієї форми блюзнірства, цього раку, який гризе наше життя». Щоби перемогти корупцію, потрібно об’єднатися на подобу сніжинок, аби утворити справжню «лавину нового гуманізму», вважає Папа.
Джерело: CREDO: http://credo.pro/2017/06/184556